Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

HDJ ROCKER Plate - pierwsze kroki

2017-11-16
HDJ ROCKER Plate - pierwsze kroki

PIERWSZE KROKI

MONTAŻ TRENAŻERA NA PLATFORMIE

 1. Połóż platformę na podłodze lub na podkładzie w miejscu docelowego treningu.

 2. Umieść trenażer na platformie ale nie przypinaj go jeszcze.

 3. Zamontuj rower na trenażerze

 4. Ustaw rower i trenażer tak, aby znajdowały się w osi Rocker Plate wyznaczonej przez śruby mocujące - to ważne ustawienie!
  Jeśli twój trenażer nie jest symetryczny, jako punkt odniesienie przyjmij rower i jego linię kół

 5. Dopiero teraz użyj pasków do spięcia trenażera z Rocker Plate.

 6. Jeśli zachodzi taka potrzeba przystąp do regulacji twardości pracy według własnych preferencji.

 


 

REGULACJA PRACY

 1. Po prawidłowym umieszczeniu roweru w osi Rocker Plate, możesz przystąpić do sprawdzenia pracy platformy, aby wyregulować jej twardość. Na początek radzimy nie zaczynać od razu od właściwego treningu, bo konieczne będzie wsiadania i zsiadanie kilka razy dla uzyskania optymalnego ustawienia.

 2. Regulację wykonujesz przesuwając gumowy profil w zakresie naniesionego podziału na dolną platformę. Podziałka ma 20 cm od osi w każdą stronę. Co 5 cm znajduje się pogrubiona linia, aby łatwiej prowadzić regulację. Niech Twoim punktem odniesienia będzie zewnętrzna krawędź profilu - w przykładzie znajdująca się 7,5 cm od startu skali.

 3. Zasada regulacji jest bardzo prosta. Im bliżej środka przesuniesz profil, tym łatwiej platforma będzie się przechylać i będzie potrzebna mniejsza siła i ciężar. Im dalej od środka przesuniesz profil, tym platforma stanie się twardsza i większy ciężar będzie niezbędny do jej przechyłu. Twardość możesz zmieniać zależnie od swoich preferencji i stylu jazdy, oraz od rodzaju treningu czy też wyścigu. Poszukując właściwej pozycji sprawdzaj ustawienia co 0,5cm ponieważ niewielka zmiana odległości znacząco zmienia charakter pracy platformy. 

 4. Jeśli czujesz, że Ty i Twój rower podczas spokojnego pedałowania przechylacie się w którąś stronę, to po tej stronie musisz odsunąć profil od osi. Taka sytuacja jest normalna na początkowym etapie ustawień, ponieważ bardzo często trenażery nie są symetryczne (ze względu na napę i zastosowanie koła zamachowego po jednej ze stron). Odsuwając profil o 1-2mm zniwelujesz tą różnicę i wyrównasz ciężar potrzebny do równej pracy w obie strony. Może to być kilka prób, ale szybko znajdziesz idealne ustawienie. 

A teraz baw się dobrze! Udanego treningu :) 

 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 29 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-11
Solidne wykonanie, prosty montaż , łatwa regulacja sztywności platformy. Symuluje naturalne boczny ruch w czasie pedałowania
2023-12-21
Wszystko w jak najlepszym porządku. Polecam sprzedającego
pixel